Etüv Nedir ?

Etüv cihazları, otomatik veya manuel olarak sıcaklığı ayarlanabilen, sterilizasyon, mikroorganizma üretimi, ısıtma, pişirme ve kurutma gibi işlemleri gerçekleştiren, kabini hijyen önemi dolayısıyla dışarıya tamamiyle izole edilmiş dayanıklı cihazlardır. Laboratuvar fırını olarakta isimlendirilmektedir. Cİhazlarımızda dezenfekte işleminin verimli olabilmesi amacıyla ısıtma sıcak buhar ile sağlanmaktadır. Hava sirkülasyonunun iyi olması amacı ile raflar gözenekli olarak tercih edilmekte ve fanlar kullanılmaktadır. Yapılan işlemin ardından kabin içerisindeki sıcak havanın soğutulması için pencereler bulunmaktadır.

Etüv Ne İşe Yarar ?

Etüv cihazları, kurutma,mikrop üretimi veya ürünleri mikroorganizmalar dahil olmak üzere birçok durumda kullanılan cihazlar dezenfekte ve diğer işlevleri gerçekleştirebilmek için 40 ila 250 derece sıcaklıklara ayarlanabilmektedir. Çeşitlerine göre sağlık, temizlik açısından birçok sektörde kullanılan cihazlar kabini içerisinde steril ürün elde edilmesini sağlamaktadır.

Etüv Kullanım Alanları ve Amaçları ?

Etüv cihazları sağlık, gıda, laboratuvar, tekstil gibi birçok sektörde önemli yerlere sahip bir cihazlardır. Cihazlarımız mikroorganizmalarının gerekli olduğu yerlerde üretilmesi veya dezenfekte edilmesi, depolama yapılması, gerekli numunelerin kurutulması gibi çeşitli amaçlara hizmet vermektedir.

Etüv Cihaz Çeşitleri ?

Etüv cihazına isteğe bağlı olarak dijital veya analog termostat ile sıcaklığı kontrol edilebilme olanaklarına sahiptir. Etüv cihazları kullanım alanlarına göre kuru ısı etüvleri, nemli ısı etüvleri, formüllü etüvler olarak ayrılmaktadırlar.

Etüv Modelleri :

Etüv 115 Lt Kuru Hava Sterilizatörü için Tıklayınız

Etüv 53 Lt Kuru Hava Sterilizatörü için Tıklayınız